RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bezrobocie w górę. Pierwszy raz od lutego

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 9 grudnia (11:29) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

W listopadzie stopa bezrobocia wzrosła z 13 do 13,2 procent. Takie dane na podstawie wstępnych wyliczeń ogłosił minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Niestety pod koniec grudnia możemy spodziewać się najprawdopodobniej znacznie wyższego bezrobocia niż przed rokiem. To dlatego, że sezon wzrostu bezrobocia zaczynamy z wyższego poziomu niż poprzednio. Przypomnijmy, że w listopadzie 2012 roku bezrobocie wynosiło 12,9 procent.

To źle rokuje na zimę, która już teraz daje się nam we znaki. Większość budowlańców za chwilę kończy pracę. Pogorszenie czeka w najbliższych miesiącach także branżę turystyczną, zwłaszcza na Mazurach i na Pomorzu.

Zeszłej zimy bezrobocie doszło do 14,4 procent. Po ogłoszonych dzisiaj danych widać, że niestety możemy ten poziom przekroczyć.

Nadzieja w tym, że to może być ostatnia, kryzysowa zima. W przyszłym roku, jak przekonują eksperci, powinno być już lepiej.

Źródło: RMF FM
Tagi: bezrobocie

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: