RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

2012 rekordowym rokiem dla motoryzacyjnego giganta

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler ma powody do dumy. W ubiegłym roku firma odnotowała swój kolejny rekord sprzedaży samochodów osobowych. Dostarczyła odbiorcom łącznie 1,424 miliona aut marek Mercedes-Benz, Smart i Maybach.

W porównaniu z rokiem 2011 motoryzacyjny gigant odnotował wzrost rzędu 4,5 procent. Firma nie zwalnia tempa i liczy na zwiększenie sprzedaży także w roku bieżącym. Na razie nie podaje jednak, ile konkretnie pojazdów chciałaby dostarczyć klientom.

Samochodów Mercedes-Benz sprzedano w ubiegłym roku 1,32 miliona sztuk, czyli również więcej niż kiedykolwiek. Wzrost wyniósł tutaj 4,7 procent. Z kolei ubiegłoroczny zbyt samochodów Smart wyniósł około 104 tysiące egzemplarzy, o 1,7 procent więcej niż w roku 2011.

W 2011 Daimler dostarczył najbogatszym odbiorcom 234 limuzyny Maybach - 12 procent więcej niż w poprzednim roku. Tego rekordu nie da się już jednak pobić - w grudniu 2012 roku koncern definitywnie zakończył produkcję tych ekskluzywnych limuzyn.

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: samochody

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: