Rosja jedną nogą weszła już do NATO – to opinia niektórych komentatorów o mającej dzisiaj powstać nowej Radzie Rosja-NATO. Na jej forum Moskwa i państwa Paktu będą wspólnie podejmować decyzje w takich sprawach, jak walka z terroryzmem, nierozprzestrzenianie broni masowego rażenia, a także operacje pokojowe i humanitarne.

Rosja dostała miejsce w dwuszeregu krajów członkowskich NATO – pisze dzisiaj rosyjski „Komersant”. Gazeta przypomina, że jeszcze niedawno Rosja i Sojusz Północnoatlantycki kłóciły się niemal o wszystko, a wojskowa misja łącznikowa NATO w Moskwie została uruchomiona zaledwie wczoraj, choć porozumienie w tej sprawie było podpisane 5 lat temu.

W czasie, gdy Rosja szuka nowego miejsca w NATO, Sojusz szuka nowego miejsca w Świecie - pisze „Wremia Nowosti”, zauważając, że Amerykanie sami rozwiązują problemy związane z bezpieczeństwem na świecie, niechętnie angażując do tego sojuszników z NATO.

Rosyjscy komentatorzy podkreślają, że to, jak w nowej sytuacji odnajdzie się Rosja, zależy od praktycznej współpracy w ramach Rady.

Foto: Archiwum RMF

11:45