Plotki o romansie gwiazdy Realu Madryt - Davida Beckhama mogą wpłynąć nie tylko na jego życie osobiste, ale również na interesy słynnego brytyjskiego piłkarza. Firmy, których wyroby reklamuje Beckham, obawiają się, że piłkarz przestał być dochodowy.

Dotychczas za każdorazowe wykorzystanie wizerunku Beckhama firmy płaciły 2 miliony euro. Pieniądze te zwracały się jednak kilkakrotnie. Nie wiadomo jednak, czy tak będzie dalej. Skończyło się bowiem pokazywanie w reklamach zakochanej pary i idealnego ojca, bo jak napisała hiszpańska prasa: Beckham spadł z piedestału.

Choć Beckham zaprzecza, że ma romans z córką dyplomaty, 26-letnią Rebeccą Loos, to w światowej prasie aż roi się od komentarzy na ten temat. O związku piłkarza z dwa lata młodszą kobietą poinformował angielski tabloid "News of the World".

Według przedstawicieli angielskiej prasy Rebecca Loos sprzedała mediom informację o swoim romansie za sumę 300 tysięcy funtów szterlingów. W zamian za tę kwotę ujawniła m.in. treść wiadomości tekstowych SMS, które otrzymywała od piłkarza na swój telefon komórkowy.