W nocy przywdziewa niebiesko-czerwony kostium Spider-Mana i dokarmia bezdomnych. 20-letni barman, który nie chce zdradzać swojego imienia i nazwiska, działa na ulicach Birmingham w Wielkiej Brytanii.

Spider-Man z Birmingham chce nieść pomoc tym ludziom, którzy szczególnie jej potrzebują. Życie nauczyło mnie, że wszyscy jesteśmy tacy sami. Wszyscy powinniśmy się oglądać na innych i pomagać sobie nawzajem, w taki sam sposób, w jaki pomagalibyśmy bliskiemu przyjacielowi - zdradza 20-latek serwisowi "The Huffington Post".

Mężczyzna działa charytatywnie od lat, ale w rolę Spider-Mana wciela się od miesiąca. Kostium superbohatera przywdziewa kilka razy w tygodniu, wieczorem, około godziny 21. Za swoje pieniądze kupuje kanapki. Potem rozdaje żywność bezdomnym.

20-latek twierdzi, że kostiumem przyciąga wzrok innych przechodniów. Ludzie podchodzą, pytają mnie co robię. W ten sposób inspiruję innych do pomagania - podkreśla. Działalnością 20-latka zainteresowały się lokalne władze. Zaproponowały nawet pomoc finansową. Spider-Man jednak odmawia i namawia członków samorządów, by tak jak on, sami rozdawali żywność potrzebującym.

The Huffington Post

(mal)