Facebook rozpoczął testowanie nowej usługi – M. Będzie to wirtualny asystent zintegrowany z aplikacją Facebook Messenger. Nowa funkcja ma ułatwić życie użytkownikowi poprzez np. rezerwowanie mu miejsca w hotelu.

Zaczynamy testowanie nowej usługi o nazwie M. To osobisty wirtualny asystent w ramach Messengera, który kończy zadania i znajduje informacje w imieniu użytkownika - ogłosił David Marcus, odpowiedzialny w Facebook’u za rozwój usług do komunikacji.

M, w przeciwieństwie do dostępnych już na rynku usług tego typu, jak Siri Apple’a czy Cortana Microsoftu, będzie w stanie "dokończyć zadanie za użytkownika". M będzie mógł zrobić zakupy, zorganizować dostarczenie prezentu, zarezerwować stolik w restauracji, pokój w hotelu czy umówić spotkanie.

Marcus zastrzegł, że prace nad usługą są na bardzo wczesnym etapie. Liczy jednak, że uda im się stworzyć aplikację, która pozwoli użytkownikom na "skupienie się na tym, co jest dla nich ważne w życiu".

Facebook Messenger to aplikacja na smartfony do obsługi komunikatora, zintegrowana z funkcją czatu na Facebooku. Pozwala na darmowe prowadzenie rozmów tekstowych i głosowych między użytkownikami korzystającymi z portalu zarówno przez przeglądarkę internetową, jak i przez telefon komórkowy. Korzysta z niej ponad 700 mln osób na całym świecie.

(az)