Tradycyjne pocztówki mogą niedługo przejść do lamusa. Coraz częściej zastępujemy je krótką wiadomością tekstową lub MMS-em. Z duchem czasu postanowił pójść także Wrocław, który zaoferował turystom możliwość wysyłania elektronicznych widokówek. Zamiast wybierać kartki, kupować znaczki i chodzić na pocztę, można teraz w kilka sekund przekazać znajomym czy rodzinie wakacyjne pozdrowienia.
Podobne serwisy funkcjonują już także w Gdyni i w Zakopanem. Być może propozycja wysyłania elektronicznych widokówek przypadnie do gustu również tym turystom, którzy do tej pory wybierali tę bardziej tradycyjną metodę. W końcu jest ona dobrym krokiem w kierunku kompromisu współczesności z sentymentem, którego nie chce się zatracić.