RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Padają ofiarą hejtu. W proteście nagrali spot filmowy

Opracowanie: Publikacja: Środa, 29 kwietnia (00:02) Aktualizacja: Środa, 29 kwietnia (10:00)

Personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze przygotował spot kampanii społecznej #wspierajmedyka, która ma zwrócić uwagę na problem traktowania pracowników służby zdrowia w czasie pandemii.

Występujący w klipie medycy chcą opowiedzieć nam o społecznych uprzedzeniach wobec pracowników służby zdrowia oraz o towarzyszących im w związku z tym, własnych odczuciach.

Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla medyków

Pracownicy służby zdrowia mogą zadzwonić do psychologa od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 20:00. Infolinia działa pod numerem telefonu 22 505 11 77. Wsparcie psychologiczne mogą uzyskać lekarze, pielęgniarki, ratownicy i cały personel medyczny, który jest zaangażowany w walkę z koronawirusem.

Wielogodzinne dyżury w trudnych warunkach, rozłąka z rodziną i bezpośredni kontakt z ludzkimi tragediami mogą negatywnie wpływać na zdrowie psychiczne medyków - podkreślają specjaliści. Darmowa infolinia została uruchomiona w ramach akcji "PZU Zdrowie dla zdrowia". 

Źródło: Twoje Zdrowie

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: