1. Zakładanie rękawiczek zaczynamy od mycia rąk wodą z mydłem przez przynajmniej 20 sekund.
2. Wyjmujemy jedną rękawiczkę z opakowania i chwytamy za zwiniętą część, która ma być na wysokości nadgarstka. Trzymając tylko za tą część nakładamy rękawiczkę na całą dłoń.
3. Następnie bierzemy drugą rękawiczkę i powtarzamy czynność. W tym miejscu warto pamiętać żeby nie dotykać od tego momentu rękawiczkami twarzy ani maseczki.
4. Jeśli chcemy zdjąć rękawiczki chwytamy zewnętrzną część rękawiczki na wysokości nadgarstka i zdejmujemy wywracając zewnętrzną część rękawiczki do środka. Nadal trzymając rękawiczkę wsuwamy pomiędzy drugą rękawiczkę i dłoń palce i zdejmujemy rękawiczkę wywijając ją na pierwszą rękawiczkę.
5. Zużyte rękawiczki następnie wrzucamy do zamkniętego pojemnika na śmieci.