Dwa tygodnie przed eurowyborami jestem przekonany, że temperatura w polityce na pewno urośnie. Kto chce jeszcze coś ugrać, ma niewiele czasu na wyborczą grę. A stawka graczy… imponująca.

Na listach aż 41 dotychczasowych posłów Parlamentu Europejskiego. Do tego ponad jedna czwarta parlamentu w Warszawie. 140 chętnych, by Warszawę zamienić na Brukselę. Na Wiejskiej kadrowe luki, na 460 posłów w pierwszym dniu ostatniego posiedzenia ponad 90 nieobecnych, więc kolejne 68 posiedzenie dopiero po eurowyborach 28 maja. Wcześniej nie miałoby sensu.

Co rozgrywać będzie jutro Adam Hofman? Sprawdźcie Kontrwywiad RMF FM. Dodam, że na listach PiS ponad połowa kandydatów to obecni posłowie. W Platformie Obywatelskiej co piąty. Na listach PSL, Twojego Ruchu Europy+ i SLD poselska gra "Jeden z Dziesięciu"…

Polecam poranne Fakty RMF FM w nich sprawdzimy także, ile pieniędzy z unijnych środków przedakcesyjnych zostało poszczególnym resortom i na co te pieniądze wydają!

Do tego aktualne doniesienia z Ukrainy po niepodległościowym referendum organizowanym przez prorosyjskich separatystów. Na jego podstawie chcą powołać własne władze cywilne i wojskowe, które będą niezależne od Kijowa. Co zrobi Rosja? Zależy od nastroju Władymira Putina. Prezydent być może będzie w dobrym humorze, bo 31 urodziny obchodzi Alina Kabajewa. Dla tej byłej gimnastyczki, deputowanej Dumy prezydent Rosji potrafi ostatnio zrobić wiele…