"Trwa dyskusja między różnymi propozycjami dotyczącymi zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym. PiS stoi na stanowisku następującym: szukamy kompromisu z Unią Europejską" - mówił w Rozmowie w południe w RMF FM poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski. "Uważamy, że różne racje merytoryczne w czasie tych prac mogą wybrzmiewać - z jednej strony uwagi zgłaszane przez Solidarną Polskę, z drugiej strony przez opozycję. Trzeba szukać kompromisu. Każdy musi trochę zrezygnować ze swoich postulatów" - dodał.

Chcemy kompromisu z UE także po to, żeby w Polsce można było kontynuować zmiany w wymiarze sprawiedliwości, na które czeka wielu Polaków - tłumaczył gość Rocha Kowalskiego. PiS nie jest za tym, żeby wstrzymywać składkę do UE, chociaż uważamy, że Unia Europejska postępuje niewłaściwie. Dochodzi do naruszenia nie tylko traktatów, ale także dobrych zasad współpracy między państwami. Polska płaci składkę, więc powinna korzystać, tak jak wszystkie inne państwa. Mechanizmy nacisku, które są w Europie, nie są właściwe - ocenił Bartłomiej Wróblewski. Wydaje nam się, o tym zapewniają nasi negocjatorzy, że porozumienie jest blisko - zastrzegł. 

Wróblewski: Solidarna Polska wie, że trzeba skończyć dyskusję nad ustawą o SN

Kompromis w sprawach Sądu Najwyższego pomógłby nam kontynuować reformę w wymiarze sprawiedliwości - mówił Bartłomiej Wróblewski w Rozmowie w południe w RMF FM. Solidarna Polska wie, że w pewnym momencie dyskusję trzeba skończyć i musimy wspólnie wypracowane stanowisko, nawet jeśli nie idealne, konsekwentnie i solidarnie w parlamencie wspierać - dodał poseł PiS.

Wróblewski był pytany również o to, czy zagłosuje za kolejną kadencją w fotelu szefa NBP dla Adama Glapińskiego. Oddam głos za Adamem Glapińskim. Taka jest decyzja klubu - odpowiedział poseł PiS. Mówił też, że w klubie PiS będzie obowiązywała dyscyplina w tym głosowaniu. Nie jest to sprawa światopoglądowa, więc nie ma powodu, żeby takiej dyscypliny nie było - wyjaśnił.