Bielsko-Biała, Rybnik, Tomaszów Mazowiecki, Czaplinek, Przedbórz, a może Przeworsk? To, dokąd pojadą "Fakty z Twojego Miasta" jak zwykle zależy tylko od Was! Głosowanie na RMF24.pl trwa do czwartku do godziny 12. Zapraszamy do zabawy!

Do Bielska-Białej, miasta malowniczo położonego u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, zaprasza nas w tym tygodniu między innymi pan Daniel. Jak pisze, trzeba tu przede wszystkim odwiedzić coraz bardziej zapomniane Studio Filmów Rysunkowych, któremu zawdzięczamy takie bajki jak "Reksio" czy "Bolek i Lolek". Warto także wybrać się na spacer głównym deptakiem miasta - ulicą 11 listopada, która była niegdyś częścią traktu cesarskiego łączącego Lwów i Wiedeń.

To niejedyne w tym tygodniu zaproszenie z województwa śląskiego. Do wizyty w Rybniku zachęca pan Sylwester. Miasto słynie podobno z największej liczby rond w kraju. Czy rzeczywiście? To na pewno sprawdzimy, jeśli zdecydujecie, że "Fakty z Twojego Miasta" pojadą właśnie do Rybnika.

A może wolicie Łódzkie? Jeśli zagłosujecie na Tomaszów Mazowiecki, z pewnością opowiemy o Rezerwacie Niebieskie Źródła, z którego miasto słynie. Wiecie co to jest kugiel? Na to pytanie na pewno odpowie nasz reporter, jeżeli w głosowaniu wygra łódzki Przedbórz. Miasto położone nad Pilicą to przede wszystkim bogata historia i liczne szlaki turystyczne.

Na mapie "Faktów z Twojego Miasta" w tym tygodniu może znaleźć się także Czaplinek w Zachodniopomorskiem - miasto położone na przesmyku dwóch jezior. Warto przyjechać tu choćby po to, by zobaczyć Sławogród - skansen wczesnośredniowieczny z licznymi atrakcjami.

A może wolelibyście wizytę na Podkarpaciu? Do Przeworska zaprasza w tym tygodniu pan Szymon. To miasto położone w sercu Podkarpacia, na przecięciu międzynarodowych szlaków, z 700-letnią historią, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością - pisze do nas w swoim zgłoszeniu.

Wszędzie tam, gdzie zaproszą nas słuchacze RMF FM i użytkownicy RMF24.pl, nasi reporterzy odkrywają historię, atrakcje i piękno polskich miejscowości. Cały czas czekamy na kolejne zgłoszenia od Was. W specjalnym formularzu wystarczy wymienić kilka powodów, dlaczego to właśnie do Was powinniśmy przyjechać.

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie