Rynek w Bytomiu w sobotę był żółto-niebieski! Akcja Twoje fajne miasto w RMF FM zawitała na Śląsk. Atrakcji jak zawsze było mnóstwo - muzyka, gry, zabawy, strefa chillout, fotobudka, a także wiele gadżetów do zgarnięcia.

Bytom to drugie miasto, które odwiedził w tym roku RMF FM. W minioną sobotę, 18 maja, gościliśmy w Rawiczu.

Chcesz zgłosić swoją miejscowość do akcji Twoje fajne miasto w RMF FM? Wypełnij formularz dostępny TUTAJ.

Co przygotowaliśmy dla Was w Bytomiu?

Twoje fajne miasto w RMF FM nadawało dziś w godzinach od 10:00 do 15:00 z bytomskiego rynku. Była m.in. fotobudka, muzyka, gry, zabawy, strefa chillout, a także nasze radiowe serduszka i wiele gadżetów do zgarnięcia.

Każdy, kto chciał zobaczyć, jak na żywo powstają Fakty RMF FM, zajrzeć do wnętrza wozu satelitarnego lub porozmawiać z naszymi reporterami, miał okazję to zrobić w naszym żółto-niebieskim miasteczku.

W Bytomiu czekały na Was dwie nasze dziennikarki: Anna Kropaczek i Agata Nurek (rodowita bytomianka!). Reporterki RMF FM zapraszały na żółtą kanapę gości, którzy zabrali Was w niezwykłą podróż po Bytomiu, pokazując jego sekrety i opowiadając historie, których nie znajdziecie w żadnym przewodniku.

SP nr 51 odwiedziło naszą strefę

Naszą żółto-niebieską strefę odwiedzili m.in. przedstawiciele bytomskiej szkoły podstawowej nr 51, którzy mają marzenie, aby stworzyć radiowęzeł - Amelia, Grzesiek, Emilia, Dorota i opiekunka Agnieszka. Posłuchajcie, co mówili w rozmowie z naszymi reporterkami w Faktach RMF FM o 11:00:

Więcej na ten temat akcji SP nr 51 przeczytacie TUTAJ.

Bytomianie na żółto-niebieskim rynku

Atmosfera na żółto-niebieskim rynku w Bytomiu była niezwykła! Posłuchajcie fragmentu Faktów RMF FM z godziny 12:00:

Na bytomskim rynku odwiedziły nas nasze Słuchaczki - bytomianki Katarzyna i Joanna - które zaprosiły RMF FM przez formularz (dostępny jest TUTAJ). Zapytaliśmy panie, dlaczego chciały, by akcja Twoje fajne miasto w RMF FM odwiedziła właśnie Bytom:

O mieście

Bytom obchodzi w tym roku jubileusz 770-lecia. Lokacji, czyli założenia miasta (i wydania związanego z tym aktu prawnego) na prawie magdeburskim dokonał w 1254 roku książę opolski Władysław. Z czasów średniowiecza zachował się układ urbanistyczny starego miasta z centralnie położonym rynkiem, z prostokątnie wychodzącymi ulicami z każdego narożnika, a także z usytuowanym przed lokacją kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Kiedy pytamy mieszkańców o to, co podoba im się w Bytomiu, mówią, że piękne kamienice.

To unikat na miarę europejską. Urodę tych kamienic widać teraz po remoncie. Każda kamienica jest inna. Wiadomo, że jest dużo zniszczonych obiektów, ale remontują teraz kamienice, jest coraz ładniej  - mówią mieszkańcy.

Więcej informacji o tym niezwykłym mieście znajdziecie TUTAJ.