RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Jutro ruszy wypłata zaległych pieniędzy dla firm budujących A4

Publikacja: Poniedziałek, 17 września (15:36) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Sześć pierwszych małopolskich firm transportowych budujących autostradę A4 odzyska połowę pieniędzy za prace wykonane na odcinku Brzesko-Wierzchosławice. Wypłata należności nastąpi jutro. Upadła firma Poldim oszukała 59 przedsiębiorców nie wypłacając im prawie 6 milionów złotych. Wiele z tych firm stanęło na skraju bankructwa.

409 tysięcy złotych odzyska już jutro sześć firm. Druga połowa należności zostanie wypłacona po prawomocnych wyrokach sądu. Pieniądze te pozwolą na wypłatę pensji pracownikom i zapłatę podatków.

Za kilka dni środki z krajowego funduszu drogowego trafią także do 18 innych przedsiębiorców, których wnioski również zostały pozytywnie zweryfikowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Kolejni przedsiębiorcy, którzy dostarczyli wszystkie dokumenty, będą na bieżąco pisemnie informowani o uznaniu ich należności i poleceniu wypłaty z Krajowego Funduszu Drogowego. Dokumenty można było dostarczać do 14 września 2012 roku.

Sąd zdecydował jednak o likwidacji przedsiębiorstwa.

Firma Poldim - wykonawca jednego z odcinków autostrady A4 między Brzeskiem a Wierzchosławicami w Małopolsce - od początku tego roku przestała płacić podwykonawcom, a także złożyła w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości układowej, która umożliwia redukcję długów. W czerwcu sąd jednak zdecydował o likwidacji przedsiębiorstwa.

Źródło: RMF FM
Tagi: autostrada

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: