RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Holendrzy skakali podczas manewrów NATO. Wylądowali w koronach drzew

Publikacja: Poniedziałek, 17 września (22:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kilku holenderskich żołnierzy, którzy skakali ze spadochronami podczas manewrów NATO w Bawarii, zamiast na ziemi wylądowało... na drzewach. Na szczęście wszystko dobrze się dla nich skończyło - zejść na ziemię pomogli im ratownicy.

W sumie podczas manewrów z jednej maszyny transportowej wyskoczyło 60 Holendrów. Wielu z nich nie trafiło w wyznaczoną strefę lądowania, a sześciu zawisło na drzewach.

Pechowcy wisieli w koronach drzew na wysokości kilkunastu metrów przez półtorej godziny. Dopiero po upływie tego czasu z pomocą przyszli im ratownicy górscy i strażacy. Tylko jednemu spadochroniarzowi udało się zejść na ziemię o własnych siłach.

Źródło: RMF FM/PAP
Tagi: NATO

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: