RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Awaria w Bolesławcu usunięta

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Po kilku godzinach udało się usunąć w końcu awarię energetyczną, do której doszło w Zakładzie Energetyki Cieplnej w Bolesławcu (Dolnośląskie). Do północy powinny zostać przywrócone dostawy ciepła do ponad 14 tys. gospodarstw w tym mieście - zapewniają służby.

Po usunięciu awarii Zakład Energetyki Cieplnej wznowił pracę. Do północy ogrzewanie i ciepła woda powinny wrócić do wszystkich gospodarstw obsługiwanych przez zakład - zapewnia rzecznik bolesławieckiego magistratu Agnieszka Gergont. Ciepła pozbawionych było  ponad 14 tys. gospodarstw, czyli jedna trzecia Bolesławca.

Zakład Energetyki w Bolesławcu zaopatruje w ciepło ok. 36 proc. mieszkańców miasta. 

Źródło: RMF FM/PAP
Dalsza część artykułu pod materiałem video: