RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

10-latek za kierownicą samochodu

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

10-letni chłopiec prowadził samochód ulicami Rudy Śląskiej. Jego ojciec podróżował razem z nim, ale jako pasażer. Policja została poinformowana telefonicznie o aucie dostawczym, którego kierowca wykonuje na ulicy dziwne manewry.

Funkcjonariusze byli przekonani, że jadą zatrzymać pijanego kierowcę. Jak się okazało, za kierownicą siedział 10-letni chłopiec. Siedzący obok ojciec z rozbrajającą szczerością powiedział, że właśnie uczy syna jeździć samochodem. I

Ta lekcja będzie go słono kosztować. Mężczyzna nie miał dokumentów pojazdu, badania techniczne dawno się skończyły, a auto nie miało również polisy OC.

Do tego dojdzie też rozprawa sądowa za to, że mężczyzna pozwolił 10-latkowi prowadzić samochód.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: