Polskie judoczki pokonały Rosjanki 3:2 w finale turnieju drużynowego mistrzostw Europy w judo w Kazaniu. Rok temu biało-czerwone wywalczyły srebro podczas mistrzostw świata w Astanie.

Mistrzostwa Europy w judo w Kazaniu /MAXIM SHIPENKOV /PAP/EPA

Decydujący punkt w niedzielnym meczu o złoto ME zdobyła Katarzyna Furmanek (+70 kg). W finale punktowały też Arleta Podolak (57 kg) i Katarzyna Kłys (70 kg).

Wcześniej Polki pokonały Węgierki 3:2 i Niemki po 3:2.

Męski zespół Polski wywalczył brąz w DME w Kazaniu, po zwycięstwie w ostatnim spotkaniu nad Czechami 3:2.

Z kolei w sobotę na trzeciej pozycji w turnieju indywidualnym uplasował się Piotr Kuczera (90 kg).

Następne ME będą w Polsce

Polska będzie organizatorem przyszłorocznych mistrzostw Europy w judo. Turniej odbędzie się w dniach 20-23 kwietnia w Warszawie - poinformował PAP prezes Polskiego Związku Judo Sławomir Kownacki. Kontrkandydatem były Niemcy.

W niedzielę zakończyły się ME w rosyjskim Kazaniu. Ostatni dzień był znakomity dla biało-czerwonych, bowiem drużyna kobiet wywalczyła złoty medal, a męski zespół - brązowy. Z kolei w sobotę na trzeciej pozycji w turnieju indywidualnym uplasował się Piotr Kuczera (90 kg).

Polska organizowała już seniorskie mistrzostwa Starego Kontynentu w 1994 roku w Gdańsku (zwycięstwa Pawła Nastuli i Ewy Krause) i sześć lat później we Wrocławiu. Przed dwoma laty w stolicy Dolnego Ślasku odbyły się młodzieżowe ME (do lat 23)