Benfica Lizbona pokonała we Wrocławiu Śląsk 4:2 (1:0) w drugim półfinałowym spotkaniu piłkarskiego turnieju Polish Masters. W finale Benfica zagra z zespołem PSV Eindhoven, który wcześniej zwyciężył Athletic Bilbao 1:0.

Od pierwszych minut spotkania widać było, że to Benfika rządzi na boisku. Wrocławianie jednak bronili się bardzo umiejętnie, a swoich szans szukali w stałych fragmentach gry. W 9. minucie znakomitym strzałem z rzutu wolnego popisał się Sebastian Mila, ale Artur Moraes zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką.

Odpowiedź podopiecznych trenera Jorge Jesusa była błyskawiczna. Axel Witsel odegrał w polu karnym do stojącego przed bramką Oscara Cardozo, który strzałem z kilku metrów pokonał bezradnego Mariana Kelemena. Do końca pierwszej części meczu Benfica kontrolowała przebieg gry. Wrocławianie próbowali atakować, ale brakowało im dokładności.

Po zmianie stron mistrzowie Polski zaatakowali z dużo większym skutkiem. Na bramkę Benfiki groźnie uderzał m.in. Mateusz Cetnarski, szansy na zdobycie bramki nie wykorzystał także Waldemar Sobota. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi i Portugalczycy uzyskali drugiego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w 60. minucie meczu najwyżej w polu karnym Śląska wyskoczył Luisao i strzałem głową pokonał Kelemena.

Śląsk nie zrezygnował z ataków i w 69. minucie spotkania Rok Elsner strzałem z ponad 30 metrów zaskoczył Moraesa. Kilkadziesiąt sekund później był już remis, a znakomitym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się Sobota. Benfica potrzebowała jednak tylko dwóch minut by ponownie objąć prowadzenie. Po strzale Lorezno Sanabrii piłka odbiła się od poprzeczki, a do bramki skierował ją nadbiegający Carlos Martins.

Wynik spotkania ustalił w 89. minucie meczu Osvaldo Gaitan wykorzystując dokładne podanie Martinsa i to Benfica zagra w niedzielnym finale z PSV Eindhoven. Śląsk zmierzy się z Athletic Bilbao w meczu o trzecie miejsce.