Daniel Riccardo będzie dziś testował nową osłonę głowy kierowcy w bolidzie Formuły 1. Do samochodu ekipy Red Bull Racing dołączono szybę którą Australijczyk sprawdzi podczas pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Rosji.

To już drugi system bezpieczeństwa testowany przez kierowców Formuły 1. Wcześniej sprawdzano osłonę "Halo", która wzbudziła sporo kontrowersji z powodu kwestii estetycznych. Zastanawiano się też, czy taka osłona nie przeszkodzi kierowcy w wysiadaniu z bolidu po wypadku.

Osłona testowana przez Riccardo wygląda zdaniem przedstawicieli środowiska Formuły 1 dużo lepiej, ale niektórzy kierowcy wciąż nie są fanami dodatkowej ochrony. Ostro w tej kwestii wypowiedział się m.in Lewis Hamilton: To wygląda fatalnie, jak tarcza policyjna. Nad bezpieczeństwem oczywiście trzeba pracować, ale nie może to wpływać na wygląd i efektywność bolidów. 

Co ciekawe, Riccardo ma mieć dziś zamontowane na kasku dodatkowe kamery, dzięki którym sędziowie i organizatorzy sprawdzą, jak nowa osłona wpływa na widoczność w bolidzie.

Trening rusza o 9:00, Grand Prix Rosji wystartuje tradycyjnie w niedzielę.

(j.)