Stefan Horngacher ogłosił skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Seefeld. Do Austrii nie pojedzie Maciej Kot. W konkursach skoków narciarskich będą nas reprezentować Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Stefan Hula. W kadrze nie znalazł się Maciej Kot.

Horngacher decyzję podjął po niedzielnych zawodach Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Austriacki szkoleniowiec przyznał na antenie Eurosportu, że razem ze spodziewanym szóstym w kadrze Maciejem Kotem zdecydowali, że lepiej będzie dla zawodnika, aby w spokoju pracował nad powrotem do formy, bo w MŚ skakałby tylko na treningach. Przed każdym konkursem Horngacher z tej piątki będzie wybierał czterech zawodników.

Po raz pierwszy w historii mistrzostw świata Polskę reprezentować będą skoczkinie. W Seefeld wystartują Kinga Rajda i Kamila Karpiel. 

Rywalizacja w skokach rozpocznie się w sobotę konkursem indywidualnym na skoczni Bergisel. Dzień później zawody drużynowe na tym samym obiekcie.

Przed dwoma laty w Lahti biało-czerwoni zdobyli dwa medale i były one dziełem skoczków. Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Maciej Kot zostali drużynowymi mistrzami świata, a Żyła indywidualnie na dużym obiekcie cieszył się z brązowego krążka.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 20 lutego - 3 marca.

Skład reprezentacji Polski na MŚ w Seefeld:


skoki narciarskie: kobiety - Kinga Rajda, Kamila Karpiel; mężczyźni - Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula;

biegi narciarskie: kobiety - Justyna Kowalczyk, Izabela Marcisz, Monika Skinder, Weronika Kaleta, Urszula Łętocha; mężczyźni - Maciej Staręga, Kamil Bury, Dominik Bury; 

kombinacja norweska: Szczepan Kupczak, Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Paweł Twardosz.


Opracowanie: