Piłkarze Legii Warszawa zapewnili sobie tytuł mistrzów Polski, choć nawet nie wyszli dziś na boisko. Zespół Henninga Berga jest na krótkim zgrupowaniu przed niedzielnym meczem z Ruchem Chorzów. Wywalczenie tytułu już dziś legioniści zawdzięczają remisowi Lecha Poznań.

Piłkarze Legii już po raz drugi z rzędu zdobywają mistrzostwo Polski i po raz drugi nie mogą cieszyć się z tego na boisku. Przed rokiem Legia zremisowała z Widzewem, ale dzień później Lech niespodziewanie przegrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała i po siedmiu latach zespół z Warszawy doczekał się mistrzowskiego tytułu.

Teraz sytuacja się powtarza. W Legii szykowano się już na niedzielną fetę - do tytułu wystarczyłby remis na własnym stadionie z Ruchem Chorzów. Teraz to jednak nieważne, bo Lech zgubił punkty, remisując w Poznaniu z Pogonią Szczecin 0:0. W ligowej tabeli Kolejorz traci teraz do Legii 7 punktów, a do końca sezonu rozegra już tylko dwa spotkania. Legia ma przed sobą jeszcze trzy pojedynki.

Dla drużyny z Warszawy to 10. tytuł mistrzowski w historii. Poprzednio klub z Łazienkowskiej był najlepszy w lidze w latach: 1955, 1956, 1969, 1970, 1994, 1995, 2002, 2006 i 2013.

(edbie)