Manchester City odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo w piłkarskiej ekstraklasie Anglii. W 23. kolejce pokonał u siebie Fulham Londyn 2:0. Do lidera, lokalnego rywala - United, który w niedzielę zagra z Tottenhamem Hotspur, traci obecnie cztery punkty.

Piłkarze z Manchesteru rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Już w drugiej minucie bramkę zdobył David Silva, dobijając strzał Bośniaka Edina Dżeko. Hiszpan wpisał się na listę strzelców ponownie w 69. minucie, po podaniu Argentyńczyka Carlosa Teveza. Chwilę później mógł skompletować hat-tricka, jednak nie wykorzystał dogodnej sytuacji.

Wysokie zwycięstwo odniósł w sobotę Liverpool, pokonując na własnym boisku Norwich City 5:0. Goście ponieśli piąta porażkę w ostatnich sześciu spotkaniach.

Jedną z bramek zdobył pozyskany niedawno z Chelsea Londyn Daniel Sturridge. To jego trzecie trafienie w trzecim występie w barwach "The Reds".

Po jednym golu zdobyli także Jordan Henderson, Steven Gerrard oraz Luis Suarez, który w poprzednich dwóch ligowych starciach z Norwich popisywał się hat-trickiem. Urugwajczyk zdobył już 16 bramek w Premier League w tym sezonie. Więcej - o jedną - ma tylko Holender Robin van Persie z Manchesteru United.

Trzeci mecz bez porażki zanotował zamykający tabelę zespół Quenns Park Rangers. Podopieczni trenera Harry'ego Redknappa, którzy rozpoczęli 2013 rok od wyjazdowego zwycięstwa nad Chelsea (1:0), a w następnej kolejce podzielili się punktami z Totenhamem (0:0), w sobotę zremisowali w derbach Londynu z West Ham United 1:1.

Debiut w barwach QPR bramką okrasił sprowadzony przed kilkoma dniami z Olympique Marsylia Francuz Loic Remy. Dla rywali trafił Joe Cole. On także niedawno zmienił klub. Na początku stycznia przeniósł się do West Ham, w którym rozpoczynał karierę, z Liverpoolu.

W niedzielę Arsenal, zapewne z Wojciechem Szczęsnym w bramce, zmierzy się w derbach Londynu z Chelsea na Stamford Bridge. W poniedziałek zaś Southampton, którego zawodnikiem jest Artur Boruc, podejmie Everton.