RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

We Wrocławiu jest tramwaj im. Wandy Rutkiewicz

Opracowanie: Publikacja: Środa, 9 listopada (15:44) Aktualizacja: Środa, 9 listopada (16:00)

Jeden z wrocławskich tramwajów, od dzisiaj nosi imię wybitnej himalaistki - Wandy Rutkiewicz. Alpinistka uczyła się i studiowała w stolicy Dolnego Śląska.

We Wrocławiu upamiętniono legendę alpinizmu. Jeden z wrocławskich tramwajów nosi od dziś imię wybitnej himalaistki Wandy Rutkiewicz. Zdobyła osiem ośmiotysięczników. Jako pierwsza kobieta na świecie stanęła na K2.

Jest w środku tablica, jest życiorys, są cytaty Wandy Rutkiewicz, będzie często jeździła na linii nr 5, już widzę ten obraz, gdzie z jednej strony mural Wandy Rutkiewicz a z drugiej jej tramwaj- mówił Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiego MPK.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: