Brawurowa akcja kamienickich policjantów. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, po godzinie 2 w nocy, służby dostały zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Kamieńcu Ząbkowickim. Jako pierwsi na miejsce dotarli policjanci. Pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Policjanci nie wahali się i od razu przystąpili do akcji. Wykorzystując ustawione wzdłuż elewacji rusztowanie uratowali z płonącego budynku 5 osób.

Informacja o pożarze w piwnicy jednego z domów w Kamieńcu Ząbkowickim trafiła do służb 26 grudnia po godzinie 2 w nocy. Policjanci, którzy przybyli na miejsce jako pierwsi ustalili, że budynek zdążyła opuścić tylko jedna z 6 przebywających z nim osób.

Pozostali utknęli na piętrze, a ogień odciął im drogę ucieczki.

Cała akcja przebiegała w trudnych warunkach. Wiał silny wiatr, w okolicy było duże zadymienie, a temperatura była wysoka. Policjanci jednak bez wahania ruszyli na pomoc uwięzionym osobom.

Po drabinie uratowali mieszkańców

Policjanci do mieszkańców domu dotarli w ostatniej chwili. Dzięki ustawionemu przy elewacji rzutowaniu dostali się na piętro i wyprowadzili 5 osób w bezpieczne miejsce.

Tuż po ewakuacji całej piątki nastąpił wybuch i ogień objął niemal cały budynek. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjantów ewakuowanym przez nich osobom nie zagrażało już niebezpieczeństwo. Wtedy też na miejsce dojechały pozostałe służby.

Trudna akcja straży pożarnej

Strażacy długo gasili pożar. Przyznali, że była to jedna z trudniejszych akcji, zwłaszcza, że w budynku i jego okolicy znajdował się materiał łatwopalny.

Niestety dom spłonął doszczętnie i nie nadaje się już do zamieszkania. Rodzina uratowana z pożaru znalazła czasowe schronienie u znajomych. Tylko dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjantów wszyscy mieszkańcy spalonego budynku przeżyli.