Podczas weekendu 28-29 maja w kilku miejscach w Warszawie odbędą się wydarzenia z okazji Dnia Dziecka. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w grach terenowych, warsztatach tańca, spróbować potraw z całego świata czy pożeglować po stołecznym jeziorze.

Najmłodsi warszawiacy wraz z rodzicami będą mieli okazję świętować Dzień Dziecka już w ten weekend 28-29 maja. Atrakcje organizują przede wszystkim urzędy dzielnicowe, ale i m.in. Muzeum POLIN. 

Ratusz dzielnicy Wola w sobotę organizuje "Piknik Rodzinny 2022" w Parku Sowińskiego połączony z obchodami Dnia Dziecka. Idea wydarzenia jest bardzo prosta. Uważamy, że Dzień Dziecka najlepiej obchodzić w jak największym gronie, dlatego organizujemy imprezę dla całych rodzin w jednym z najpiękniejszych parków w okolicy - powiedział burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski. 

W parku powstanie miasteczko festiwalowe

Do dyspozycji najmłodszych będzie strefa ruchu, w której będą na nich czekać dmuchańce, tory przeszkód, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, karuzela i ścianka wspinaczkowa. Dla dorosłych przygotowane zostaną zabiegi kosmetyczne, warsztaty kulinarne, kursy wizażu czy kącik majsterkowicza.

Na scenie odbędą się m.in. pokaz iluzjonisty, występ klauna, pokazy baniek mydlanych czy quizy dla publiczności.

Dla najmłodszych dzieci przygotowana zostanie oddzielna strefa, w której będą mogły pobawić się klockami, porysować i wziąć udział w zabawach pod okiem animatorów przebranych za postaci z bajek. "Piknik rodzinny 2022" odbędzie się 28 maja między 12:00 a 18:00.

Sobotnie atrakcje na Pradze Południe w Parku nad Balatonem

W programie przewidziano żeglowanie po Balatonie, pokazy gimnastyki artystycznej i judo, dmuchane place zabaw i trampoliny, grę terenową, malowanie twarzy i poczęstunek. Piknik zakończy się koncertem Anny Dereszowskiej "Bajki i Dobranocki".

W tym samym czasie wspólne świętowanie Dnia Dziecka odbędzie się na Chomiczówce na terenach rekreacyjnych przy Nerudy. Poza takimi atrakcjami jak dmuchańce czy malowanie buziek, na dzieci czekają warsztaty zumby, spektakl "Kosmiczna przygoda" Teatru Gargulec i plenerowe laboratorium. Przed widzami wystąpią również chóry LutoSingers i LutoStars oraz finaliści XXVII Bielańskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych "Taneczny Krąg".

W niedzielę 29 maja między 11:00 a 18:00 w Muzeum POLIN dzieci wraz z opiekunami będą miały okazję wziąć udział w grze miejskiej "Podróż kulinarna po Muranowie". Najmłodsi nie tylko rozwiążą zagadki, ale i spróbują przysmaków kuchni z różnych stron świata. Zakończeniem gry będzie posiłek przy wspólnym stole, który stanie przed muzeum, na którym znajdą się potrawy charakterystyczne dla kuchni żydowskiej.