Po nocnej przerwie w niedzielę rano wznowione zostały poszukiwania 47-letniego kajakarza, który zaginął na Bugu w okolicach Szumina w pow. węgrowskim (woj. mazowieckie) - poinformował PAP oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie st. kpt Piotr Małyska. W niedzielę po południu zostały one przerwane. Będą kontynuowane w poniedziałek.

Jak przekazał PAP oficer dyżurny, poszukiwania były kontynuowane przy użyciu specjalistycznego sprzętu, trzech łodzi z PSP i miejscowej OSP oraz z udziałem grupy specjalistyczno-nurkowej z sonarem.

Reporter RMF FM, Michał Dobrołowicz, poinformował, że poszukiwania 47-letniego kajakarza mają być kontynuowane w poniedziałek. Niedzielna akcja poszukiwawcza została zawieszona.

Jak doszło do zdarzenia?

W sobotę po południu na Bugu w powiecie węgrowskim, przy niesprzyjającej pogodzie, przewrócił się kajak, którym płynął 47-letni mężczyzna razem ze swoim 10-letnim bratankiem. Obaj wpadli do wody. Chłopcu udało się wydostać na brzeg i powiadomić o wypadku.

Służby natychmiast rozpoczęły działania. W okolicach Szumina w gminie Łochów mężczyzny szukali policjanci, nurkowie z Państwowej Straży Pożarnej i psy tropiące z przewodnikami. Około godz. 21 akcja została przerwana, ze względu na zapadający zmrok.