Policjanci zatrzymali 46-latka z gminy Zabrodzie, który psychicznie i fizycznie znęcał się nad swoim 81-letnim ojcem. Senior na widok mundurowych rozpłakał się prosząc o pomoc.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że nie prosił wcześniej o interwencję i nie szukał pomocy, ponieważ bał się złości syna.

Policjanci ustalili, że 46-latek po alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których wzywał ojca, bił go, kopał po całym ciele i groził pozbawieniem życia. Był przy tym był bardzo brutalny.

Agresor został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie - poinformował kom. Damian Wroczyński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad ojcem oraz spowodowania uszczerbku na jego zdrowiu. Na podstawie zgromadzonych dowodów sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu agresora na trzy miesiące.

Przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym przez prawo. Jednak nie każda ofiara przemocy domowej decyduje się na zawiadomienie organów ścigania. Policja apeluje o reagowanie, jeśli jesteśmy świadkami takich sytuacji.

Jeśli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię - bije lub obraża - zadzwoń. Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” działa przez całą dobę.
Infolinia 800 12 00 02
[WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ TUTAJ

***
Nachodzą cię myśli samobójcze? Wydaje Ci się, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Pamiętaj, że są osoby, które chcą i mogą Ci pomóc. Dyżurują telefonicznie lub on-line:
116 123 - kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
800 121212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

W sytuacji zagrożenia życia dzwoń pod numer 112 albo jedź na izbę przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego.
[WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ]