Policjanci z komendy policji w Piasecznie, przyjęli zgłoszenie od osoby oszukanej w trakcie sprzedaży ubrań w internecie. Kobieta straciła łącznie 148 tysięcy złotych a chciała . sprzedać w sieci tylko spodnie za ...10 złotych.

Policjanci piaseczyńskiej komendy przyjęli zawiadomienie w sprawie oszustwa internetowego. Córka pokrzywdzonej za pośrednictwem jednej z aplikacji sprzedażowych, wystawiła na sprzedaż spodnie, które wyceniła na niewielką kwotę 10 złotych. 

Kilka minut później dostała  wiadomość z linkiem, za pośrednictwem którego miała odebrać pieniądze za sprzedany towar. Niczego nieświadoma poprosiła mamę o pomoc i obie wykonały polecenia od osoby po drugiej stronie komputera. 

Kobieta logując się na fałszywą stronę banku udostępniła swoje dane do logowania oszustom i tym sposobem utraciła łącznie 148 tysięcy złotych! O tym co się stało i że na jej koncie nie ma ani złotówki, dowiedziała się przypadkowo kiedy nie mogła zapłacić za zakupy.

Policjanci apelują o ostrożność i czujność przy sprzedażach za pośrednictwem aplikacji internetowych. Oszuści kontaktują się ze sprzedającym, przesyłają link, informują, że odbiór pieniędzy za zakupiony towar jest możliwy po jego kliknięciu. Link przekierowuje do fałszywej strony bankowości internetowej. Logując się tam, umożliwiamy oszustom dostęp do naszego konta i niejednokrotnie oszczędności naszego życia.