RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wybuch gazu w Bytomiu

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 8 maja (17:32) Aktualizacja: Poniedziałek, 8 maja (22:00)

Jedna osoba trafiła do szpitala po wybuchu gazu w Bytomiu (woj. śląskie). Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w kamienicy.

W wyniku eksplozji gazu z mieszkania wypadło okno.

Pracownicy pogotowia gazowego sprawdzali szczelność instalacji w budynku.

"Przyczyną wybuchu gazu była nieszczelność instalacji gazowej w pomieszczeniu piwnicy a przenikający przez strop gaz utworzył atmosferę wybuchową w mieszkaniu. Prawdopodobnym czynnikiem zapłonu był podręczny palnik gazowy użyty przez lokatora w trakcie remontu" - poinformowała bytomska straż pożarna. 

W wyniku zdarzenia do szpitala trafił 67-letni mężczyzna - podaje TVN24.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: