Sosnowieckie Wodociągi, chcąc złagodzić mieszkańcom skutki uciążliwych upałów, przynajmniej przez kilka najbliższych dni będą serwowały wodę z saturatora ustawionego na pl. Stulecia, czyli popularnej Patelni. W mieście pojawiły się także urządzenia wytwarzające orzeźwiająca mgiełkę.

Jak podał we wtorek sosnowiecki magistrat, woda z saturatora stojącego na Patelni będzie serwowana co najmniej przez kilka najbliższych dni.

Zapowiadają się wysokie temperatury, dlatego postanowiliśmy dać mieszkańcom szanse na wytchnienie, stąd nasz saturator na Placu Stulecia, z którego będzie można bezpłatnie napić się wody z sokiem lub bez - powiedział prezes Sosnowieckich Wodociągów Paweł Kopczyński.

Urządzenie będzie dostępne od 10 do 18 przynajmniej do piątku. Jeśli temperatura w kolejnym tygodniu będzie oscylowała wokół 30 st. Celsjusza, saturator znów pojawi się na "Patelni".

Podobnie jak w poprzednich latach, w Sosnowcu zainstalowano tzw. łuki zamgławiające, czyli urządzenia, które przy niewielkim poborze wody potrafią dać orzeźwiającą mgiełkę. Zamgławiacze pojawiły się na m.in. na pl. Stulecia, obok MUZY przy ul. Warszawskiej, przy Górce Środulskiej, a także w parkach: Sieleckim, Kuronia, Polisensorycznym (Harcerskim) i Stawikach.

Urządzenia uruchamiane są przy temperaturze powyżej 25 stopni Celsjusza.