Policjanci zatrzymali 48-latka z Warszawy, który wysyłał dziewczynkom zdjęcia pornograficzne. Mężczyzna był w przeszłości karany za czyny pedofilskie i objęty dozorem w ramach tzw. ustawy o bestiach.

Mężczyzna przez komunikator internetowy nawiązywał kontakt z dziewięciolatkami i wysyłam im zdjęcia penisa. Nakłonił też dziewczynki, by wysłały jemu swoje nagie zdjęcia.

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego wspólnie z funkcjonariuszami ze Strzelc Krajeńskich i Warszawy przeprowadzili działania, które doprowadziły do zatrzymania podejrzanego.

48-latek z Warszawy był w przeszłości karany za seksualne wykorzystywanie małoletnich i objęty stałym nadzorem, w ramach tzw. ustawy o bestiach, która przewiduje taki nadzór wobec osób stwarzających zagrożenie dla życia, zdrowia i wolności seksualnej innych osób.

Jak informuje policja mężczyzna był przekonany, że jest bezkarny i nie zostanie namierzony. Był mocno zaskoczony zatrzymaniem.

Po przeszukaniu jego mieszkania zabezpieczono nośniki elektroniczne, których zawartość ocenią eksperci. 

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KWP w Gorzowie Wielkopolskim pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Krajeńskich.