Trzeci rok z rzędu w Poznaniu nie odbędzie się miejska impreza sylwestrowa. W ostatnich dwóch latach, wydarzenie odwołano w związku z pandemią. Za to Betlejem Poznańskie będzie w tym roku aż w czterech różnych lokalizacjach.

Kolejny rok z rzędu w Poznaniu nie będzie organizowany miejski sylwester. W 2020 i 2021 roku impreza została odwołana z powodu pandemii Covid-19. W tym roku jednak włodarze miasta podają inny powód braku miejskiej imprezy. Wszystko przez zmiany podatkowe i mniejsze wpływy do budżetu - tłumaczą.

Cytat

Decyzje władz centralnych (m.in. Polski Ład i Piątka Kaczyńskiego) oraz towarzyszące im zmiany w finansowaniu samorządów, a także znaczny wzrost kosztów funkcjonowania w wyniku wzrostu cen, zwłaszcza energii, stawiają samorządy w bardzo trudnej sytuacji finansowej, dlatego miejska impreza sylwestrowa nie odbędzie się w tym roku
mówi Joanna Żabierek, rzeczniczka prezydenta Poznania.

Ostatni miejski sylwester w Poznaniu został zorganizowany w 2019 roku. Jego koszt wyniósł ponad 770 tysięcy złotych. Urzędnicy podkreślają, że w tym roku cena byłaby zdecydowanie większa.

Bez sylwestra, ale z rozbudowanym jarmarkiem

Dobra informacja jest taka, że Betlejem Poznańskie w tym roku po raz pierwszy odbędzie się aż w czterech lokalizacjach. Miasto stara się włączać do kulturalnego życia coraz więcej wyremontowanych obszarów miasta, dlatego oprócz standardowej lokalizacji - placu Wolności - świąteczny duch pojawi się też na placu Kolegiacki i rynku Łazarskim.

Cytat

Premierową lokalizacją Betlejem Poznańskiego będą w tym roku tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich. W dniach 19 listopada-23 grudnia przygotowano dla mieszkańców m.in. lodowisko, diabelski młyn, świąteczną scenę, karuzelę wenecką, a dla najmłodszych ciuchcię. Na targach odbędzie się także Poznań Ice Festival
podają poznańscy urzędnicy.

Szczegółowy harmonogram atrakcji tegorocznego Betlejem Poznańskiego zostanie podany bliżej terminu otwarcia wydarzenia. Pierwsze atrakcje pojawią się na początku grudnia.