270 tysięcy łodzian korzysta z karty mieszkańca. Użytkownikom daje ona dostęp do ponad 200 rabatów. To najszybciej rozwijająca się karta miejska w Polsce. Żadna inna nie zyskała tak wielu użytkowników w tak krótkim czasie.

250-tysięczny użytkownik Karty Łodzianina założył konto 19 maja 2022 roku. Aktualnie jest już 270 tysięcy łodzian korzystających z karty miejskiej.

Nie tylko rabaty i zniżki

Pierwszego marca projekt obchodził pierwsze urodziny i - jak podkreślają organizatorzy - Karta Łodzianina nieustannie jest wzbogacana o nowe rozwiązania i możliwości, dzięki którym użytkownicy zyskają dostęp nie tylko do rabatów i zniżek, ale też do szeregu miejskich usług.

Zaufało nam już 270 tysięcy osób, a ta liczba codziennie rośnie - mówi Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej, która jest operatorem projektu. 

Cytat

Dążymy do tego, żeby tworzony przez nas produkt był atrakcyjny i naprawdę przydawał się łodzianom w życiu codziennym. Cały czas pracujemy nad nowymi rozwiązaniami
- zapewnia.

Nawet do 50 procent

Osoby, które zostają na lato w mieście, mogą zaoszczędzić na łódzkich atrakcjach od 10 proc. do nawet 50 procent. Z kartą można odwiedzić aż 11 ośrodków rekreacyjno-sportowych takich, jak baseny, parki linowe czy przystanie wodne.

Najnowszą atrakcją jest szkoła windsurfingu położona zaledwie 50 minut drogi od Łodzi. Latem można spróbować zostać turystą we własnym mieście, zapoznać się z ofertą lokalnych przewodników lub samodzielnie zwiedzić miejskie muzea.

Z Kartą Łodzianina można otrzymać bonusy również w kilku biurach podróży.

Jak założyć Kartę Łodzianina?

Cała oferta skierowana do wszystkich użytkowników miejskiej karty, to łącznie ponad 200 różnych rabatów. Dostępne są też dodatkowe promocje dedykowane studentom i seniorom.

Osoby, które jeszcze nie wyrobiły sobie Karty Łodzianina, mogą to zrobić w dowolnej chwili. Wnioski można składać przez cały rok, w 22 punktach obsługi i przez stronę www.kartalodzianina.pl. Aby łatwiej było korzystać z karty mieszkańca, na urządzenia mobilne przygotowano aplikację. Koszt posiadania karty to tylko 1 złoty rocznie.

Opracowanie: