Po zderzeniu motocykli w Wólce Łasieckiej, w województwie łódzkim między węzłami Wiskitki i Skierniewice (403 km w stronę Poznania), autostrada A2 jest zablokowana w obu kierunkach. W wypadku zginął jeden motocyklista, drugi jest ranny. Chwilę wcześniej na tym odcinku auto dostawcze zderzyło się z ciężarowym. Na miejscu pracują służby.

A2 zablokowana po dwóch wypadkach. Jest ofiara śmiertelna

Na pasie autostrady w kierunku Poznania trwa akcja ratunkowa. Zamknięto również jezdnię w kierunku Warszawy. Po dwóch ciężkich wypadkach, z czego jednym śmiertelnym, lądował tam helikopter LPR. Na miejscu pracują także trzy zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz służba autostradowa.

Szczegóły podała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach. Dwa zdarzenia drogowe na autostradzie A2 (403 km w stronę Poznania), gdzie śmierć poniosła jedna osoba (motocyklista, 44 lata), a dwóm osobom udzielono pomocy na miejscu zdarzenia (nie wymagały przewiezienia do szpitala). W pierwszym zdarzeniu doszło do zderzenia pojazdu dostawczego i ciężarowego, w drugim brały udział dwa motocykle.

GDDKiA poinformowała, że na autostradzie powstał zator długości ponad 6 km. Żeby go rozładować, służby autostradowe otworzą bramę awaryjną przy drodze wojewódzkiej 705 (Skierniewice – Sochaczew). Według GDDKiA utrudnienia w ruchu na tym odcinku potrwają do godz. 13.