W Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, można oglądać replikę skafandra Neila Armstronga oraz wystawę ,,Od księżyca do Marsa”. W czwartek odbył się tam także pokaz łazika marsjańskiego, skonstruowanego przez studentów AGH Space System.

W Muzeum Lotnictwa w Krakowie pojawił się niezwykły eksponat. To replika skafandra Neila Armstronga - pierwszego człowieka, który stanął na Księżycu. To jednak nie wszystko. 

Zobaczyć można pełno kosmicznych rzeczy, rozpoczynając od repliki, możemy zobaczyć wystawę "od Księżyca do Marsa" i tam w sumie jest sporo o misji Artemis, którą wczoraj zainaugurowano. Zaprosiliśmy też zwycięzców konkursu łazików. Pierwsze miejsce otrzymał łazik Kalman z AGH Space System - mówi Elżbieta Konarska z konsulatu USA w Krakowie. 

Na wystawie możemy przypomnieć sobie emocje towarzyszące lądowaniu człowieka na Księżycu, ale trochę jest to powrót do przeszłości, bo ta replika przypomina o tym, że te marzenia się spełniają. I w tej chwili trzymamy kciuki, żeby misja Artemis się powiodła i żeby człowiek wrócił na Księżyc- dodaje. 

Skafander w krakowskim muzeum będzie można oglądać do końca roku. Pojawił się on na wystawie dzięki Konsulatowi USA  w Krakowie. 
Opracowanie: