PŚ w skokach. Piotr Żyła w niedzielę wreszcie przełamał klątwę czwartych miejsc. Na tej pozycji klasyfikowany był w pięciu z ostatnich sześciu konkursów. W niedzielę po raz 10. w karierze udało mu się stanąć na podium pucharowych zawodów. Zajął 3. miejsce, 2. był Marcus Eisenbichler, a rywalizację w Willingen wygrał Ryoyu Kobayashi. Zobacz najlepsze skoki z niedzielnego konkursu!

Żyła świetnie zaczął niedzielny konkurs. Co prawda po pierwszej serii już zdecydowanie prowadził Kobayashi, ale polski skoczek był drugi. Po skoku, który można zobaczyć w materiale wideo, Żyła ostatecznie zajął trzecie miejsce. W ten sposób wreszcie przełamał klątwę czwartych miejsc.

W serii finałowej błysnął Eisenbichler. Niemiec na półmetku był ósmy, jednak 141,5 m w drugiej próbie pozwoliło mu znacznie się przesunąć. Zobaczcie ten skok!

W drugiej serii bardzo dobrą dyspozycję potwierdził Kobayashi, który osiągnął 144 m i przypieczętował swój triumf zarówno tego dnia, jak i w cyklu "Willingen Five", za co otrzymał premię w wysokości 25 tys. euro.