Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin) i Zbigniew Bródka (Błyskawica Domaniewice) zwyciężyli w biegach na 1000 m podczas mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim w Warszawie. Odbyły się też wyścigi na najdłuższych dystansach - 5000 m kobiet i 10 000 m mężczyzn. Zwyciężyli Magdalena Czyszczoń (AZS AWF Katowice) i Adrian Wielgat (Orzeł Elbląg).

Czerwonka wygrała zdecydowanie, osiągając czas 1.20,94. Z kolei wicemistrzyni kraju Luiza Złotkowska (Sparta Grodzisk Mazowiecki) zaledwie o dwie setne sekundy pokonała Katarzynę Bachledę-Curuś (AZS AWF Katowice). Na czwartej pozycji, ale ze znaczną stratą do medalistek, uplasowała się 16-letnia Karolina Bosiek (Pilica Tomaszów Mazowiecki).

Wśród mężczyzn faworytem był Sebastian Kłosiński (Orzeł Elbląg), jedyny polski panczenista na stałe występujący na tym dystansie w grupie A na Pucharach Świata. Tymczasem na torze Stegny przegrał o 0,3 z Bródką, mistrzem olimpijskim z Soczi na 1500 m. Po 600 m prowadził Artur Nogal (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa), triumfator czwartkowej rywalizacji na 500 m. Na dwa razy dłuższym dystansie ostatecznie był trzeci.