Dziś w rosyjskim Niżnym Tagile odbędzie się drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. We wczorajszym triumfował Norweg Anders Fannemel i został liderem klasyfikacji generalnej cyklu.

Zawody poprzedzą kwalifikacje zaplanowane na godzinę 13. Pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o godzinie 14:30.

Fannemel, który wczoraj wygrał pierwsze w karierze zawody pucharowe, jest jednym z kandydatów do zwycięstwa. Jak sam przyznał, skocznia Tramplin Stork bardzo mu odpowiada, postara się nie zawieść swoich fanów.

Apetyt na wygraną ma nie tylko on. Walkę o najwyższe miejsce na podium zapowiada także drugi wczoraj Austriak Gregor Schlierenzauer. Woli walki nie kryje także trzeci Niemiec Severin Freund.

O dobry rezultat może się postarać także Piotr Żyła, który wczoraj uplasował się na 10. pozycji.

W Rosji nie startuje kilku czołowych zawodników Pucharu Świata. Nie ma m.in. Czecha Romana Koudelki i czterokrotnego złotego medalisty olimpijskiego Szwajcara Simona Ammanna. Do Rosji nie wybrali się także Japończycy Noriaki Kasai i Daiki Ito.

Nie ma także najlepszego skoczka sezonu 2013/14, dwukrotnego mistrza olimpijskiego i triumfatora poprzedniej edycji PŚ Kamila Stocha, który nadal przechodzi rehabilitację po operacji stawu skokowego.

Cała światowa czołówka, zapewne oprócz Stocha, spotka się dopiero za tydzień w szwajcarskim Engelbergu, gdzie zaplanowano dwa kolejne konkursy indywidualne sezonu. Tam okaże się, czy treningowa przerwa wszystkim "wyszła na zdrowie".