Polska przegrała w Perth z Francją 1:2 w finale tenisowego Pucharu Hopmana, nieoficjalnych mistrzostw świata drużyn mieszanych. W decydujacym meczu mikstów Agnieszka Radwańska i Grzegorz Panfil ulegli Alize Cornet i Jo-Wilfriedowi Tsondze 0:6, 2:6.

Wcześniej 288. w rankingu ATP World Tour Panfil doznał porażki w spotkaniu z Tsongą (10. na światowej liście) 3:6, 6:3, 3:6, a piąta wśród tenisistek Radwańska - po trwającym ponad dwie i pół godziny pojedynku - pokonała Alize Cornet (27.) 6:3, 6:7 (7-9), 6:2.

"Trójkolorowi" całkowicie zdominowali sytuację na korcie w ostatnim z finałowych pojedynków. By pokonać Polaków potrzebowali 48 minut, a biało-czerwoni pierwszego zakończonego zwycięstwem gema zanotowali w drugim secie przy stanie 1:2.

Do sobotniego finału Radwańska i Panfil awansowali w czwartek, dzięki zwycięstwu nad gospodarzami - Australią. W fazie grupowej wygrali z Włochami 3:0 i Kanadą 2:1.

Biało-czerwoni, choć w tym roku debiutowali w imprezie, zostali w Perth najwyżej rozstawieni, za sprawą wysokich lokat Radwańskiej i Jerzego Janowicza. Jednak łodzianin musiał się wycofać z gry w wyniku kontuzji śródstopia. Zastąpił go Panfil, bowiem wyżej notowani Michał Przysiężny i Łukasz Kubot już wcześniej zgłosili się do turniejów ATP rozgrywanych w Australii.

Francja po raz pierwszy w historii zdobyła Puchar Hopmana. W finale imprezy wystąpiła z kolei jeszcze w 1998 i 2012 roku. Za zwycięstwo "Trójkolorowi" otrzymali czek na 150 tysięcy dolarów, zaś Polacy zarobili 90 tysięcy.

Finał: Polska - Francja 1:2

Grzegorz Panfil (Polska) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja) 3:6, 6:3, 3:6

Agnieszka Radwańska (Polska) - Alize Cornet (Francja) 6:3, 6:7 (7-9), 6:2

Agnieszka Radwańska, Grzegorz Panfil (Polska) - Alize Cornet, Jo-Wilfried Tsonga (Francja) 0:6, 2:6