Jerzy Janowicz pokonał w czterech setach Serhija Stachowskiego i zagwarantował reprezentacji Polski zwycięstwo w meczu z Ukrainą. Dzięki temu Polacy we wrześniu zagrają mecz barażowy o awans do przyszłorocznych rozgrywek Grupy Światowej.

Polacy po dwóch dniach pojedynku rozgrywanego w hali Azoty Arena w Szczecinie prowadzili 2:1. Punkty naszej ekipie dały zwycięstwa Michała Przysiężnego nad Stachowskim oraz deblowej pary Łukasz Kubot - Marcin Matkowski. Przed niedzielnymi meczami singlowymi Polacy potrzebowali więc tylko jednego zwycięstwa, by triumfować w całym spotkaniu.

Brakujący punkt zapewnił Polakom grający jako nasza rakieta numer 1 - Janowicz. Polak świetnie rozpoczął mecz od pewnego zwycięstwa w secie otwierającym, drugi wygrał po tie breaku. Trzecia partia padła łupem Stachowskiego, ale wystarczyło jedno przełamanie w partii czwartej, by Janowicz triumfował w całym spotkaniu. Kapitan zespołu Ukrainy podjął decyzję o rezygnacji z rozgrywaniu piątego spotkania.

W gronie potencjalnych rywali Polaków we wrześniowych barażach Polacy są m.in. reprezentacje: Czech, Niemiec, USA czy Szwajcarii.

Jerzy Janowicz (Polska) - Serhij Stachowski (Ukraina) 6:1, 7:6 (7-3), 3:6, 6:3

Stan końcowy meczu: Polska - Ukraina 3:1.