Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do ćwierćfinału turnieju tenisowego ATP na twardych kortach w Sydney (pula nagród 511 825 dolarów). W 2. rundzie gry pojedynczej z rywalizacji odpadł natomiast nieoczekiwanie rozstawiony z numerem drugim Jerzy Janowicz.

Turniej WTA w Sydney: Agnieszka Radwańska wyeliminowana

Rozstawiona z numerem pierwszym Agnieszka Radwańska przegrała z amerykańską tenisistką Bethanie Mattek-Sands 5:7, 2:6 w meczu drugiej rundy turnieju WTA na twardych kortach w Sydney. Dla 24-letniej krakowianki był to mecz otwarcia, bowiem w pierwszej rundzie miała "wolny los". Natomiast... czytaj więcej

W drodze do ćwierćfinału polski debel pokonał argentyńsko-włoską parę Carlosa Berlocqa i Andreasa Seppiego 7:5, 6:7 (2-7), 10-5. Kolejnymi rywalami biało-czerwonych, rozstawionych z numerem czwartym, będą Kanadyjczyk Daniel Nestor i Serb Nenad Zimonjic, którzy okazali się lepsi od Francuzów Michaela Llodry i Nicolasa Mahuta 2:6, 6:4, 11-9.

W Sydney nie powiodło się natomiast Janowiczowi, który w drugiej rundzie uległ Ołeksandrowi Dołgopołowi 2:6, 2:6. W pierwszej rundzie Polak miał wolny los.

Janowicz po raz pierwszy grał ze znacznie niżej notowanym Dołgopołowem. Ukrainiec zajmuje 65. miejsce w światowym rankingu, natomiast Polak jest 21.

Wynik 1/8 finału gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 4) - Carlos Berlocq, Andreas Seppi (Argentyna, Włochy) 7:5, 6:7 (2-7), 10-5.

Wynik 2. rundy gry pojedynczej:

Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina) - Jerzy Janowicz (Polska, 2) 6:2, 6:2.


(edbie)