W ramach tegorocznego finału akcji "Szlachetna Paczka" wolontariusze przekazali pomoc do ponad 20 tysięcy rodzin. Łączna wartość podarowanych przez Was świątecznych prezentów to prawie 54 mln złotych. To oficjalne podsumowanie tegorocznej akcji. Średnia wartość paczki dla jednej rodziny zadeklarowana przez darczyńców to 2689 złotych.

Tegoroczna "Szlachetna Paczka" zjednoczyła ponad 810 tys. osób: darczyńców, wolontariuszy i obdarowanych. Jedną paczkę dla potrzebującej rodziny przygotowywało średnio 36 osób.

Podczas "Weekendu cudów" - finału akcji, paczki przygotowane dla konkretnych rodzin trafiły do prawie siedmiuset magazynów w całej Polsce. Potem zostały dostarczone przez wolontariuszy do ponad 20 tys. rodzin.

"Szlachetna Paczka" działa od 2001 r. Podczas poprzedniej edycji łączna wartość materialna przekazanej pomocy przekroczyła 47 mln zł.

XVII edycja SZLACHETNEJ PACZKI

Szlachetna Paczka to unikalny w skali światowej system precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy rodzinom w potrzebie zorganizowany na tak dużą skalę. To oryginalny polski pomysł. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Działa od 2001 roku i co roku łączy dziesiątki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i rodzin w potrzebie. Wydobywa z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejszego.

Wśród tegorocznych darczyńców znaleźli się m.in. piłkarze reprezentacji Polski z Robertem Lewandowskim i trenerem Adamem Nawałką na czele, narodowa drużyna skoczków narciarskich z Adamem Małyszem i Kamilem Stochem, złoci medaliści olimpijscy, Tomasz Majewski, Anita Włodarczyk i Magdalena Fularczyk-Kozłowska, wicepremier Mateusz Morawiecki i tysiące innych osób.

(ug)