Piotr Żyła nie wystartuje w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. Skoczek został zdyskwalifikowany z powodu nieregulaminowego kombinezonu.

Na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbyły się w piątkowy wieczór kwalifikacje do konkursu indywidualnego Pucharu Świata. Początkowo wszystko wskazywało na to, że w niedzielnej rywalizacji zobaczymy wszystkich siedmiu polskich skoczków. Ostatecznie jednak okazało się, że w imprezie nie wystąpi Piotr Żyła.

Skoczek, który w sobotę świętował będzie 34. urodziny, został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon.

To pierwszy tego typu przypadek w polskiej kadrze w tym sezonie.

Kwalifikacje wygrał Japończyk Yukiya Sato, który skoczył 133 m. 

Sato w Zakopanem czuje się wyjątkowo dobrze. To właśnie w tym miejscu dwa lata temu po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata, zajmując trzecie miejsce. Rok temu natomiast ustanowił rekord Wielkiej Krokwi: skoczył wówczas 147 m.

Drugie miejsce zajął w kwalifikacjach Niemiec Markus Eisenbichler, który wylądował metr bliżej od Sato. Trzecia pozycja przypadła natomiast Andrzejowi Stękale, który skoczył 130 m.

Siódme miejsce zajął Dawid Kubacki (130,5 m), Klemens Murańka był 11. (134,5 m), a Kamil Stoch 19. (123,5 m). Paweł Wąsek sklasyfikowany został na 24. pozycji (127 m), a Jakub Wolny na 30. (126 m).

Niedzielny konkurs rozpocznie się o godzinie 16:00. 

Jeszcze zobaczymy Piotra Żyłę w akcji

Piotra Żyłę zobaczymy natomiast w Zakopanem w sobotnim konkursie drużynowym.

Oprócz niego decyzją trenera kadry Michala Dolezala w drużynie znaleźli się Kamil Stoch, Andrzej Stękała i Dawid Kubacki.

Początek sobotnich zmagań drużynowych: o godzinie 16:15. 


Opracowanie: