Anglia pokonała Japonię 2:1 w towarzyskim meczu piłkarskim w Grazu. Obie drużyny przygotowują się do rozpoczynających się 11 czerwca mistrzostw świata w RPA.

Szczęśliwe zwycięstwo Anglików w sparingu przed mistrzostwami świata. Podopieczni trenera Fabio Capello od siódmej minuty przegrywali po trafieniu Marcusa Tanaki. Później nie wykorzystali rzutu karnego - strzał Franka Lamparda obronił Eiji Kawashima.

W końcówce nieskutecznym Anglikom w sukurs przyszli rywale. Najpierw po dośrodkowaniu Joe Cole'a strzelec bramki dla Japończyków skierował piłkę do własnej bramki, później po zagraniu Ashleya Cole'a swojego bramkarza pokonał Yuji Nakazawa.

Anglia w mundialu zagra w grupie C, a jej rywalami będa: USA, Algieria i Słowacja. Z kolei Japonia wystąpi w grupie E i zmierzy się z Kamerunem, Holandią oraz Danią.

Anglia - Japonia 2:1

Bramki:

dla Anglii - Marcus Tanaka (w 72. minucie gol samobójczy), Yuji Nakazawa (w 83. minucie gol samobójczy)

dla Japonii - Marcus Tanaka (w 6. minucie)