Maturę 2024 z informatyki zaplanowano na 22 maja. W tym artykule znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące terminów tegorocznego egzaminu dojrzałości z informatyki.

Matura 2024 rozpocznie się 7 maja i potrwa do 25 maja. Część pisemną zaplanowano na dni 7-24 maja, a część ustną - 11-16 maja (z wyjątkiem 12 maja), a także 20-25 maja. Matury pisemne są przeprowadzane w dwóch porach - porannej od godziny 9:00 oraz popołudniowej od godziny 14:00.

Matura z informatyki. Terminy

Terminy egzaminów dojrzałości są wspólne dla Formuły 2023 i Formuły 2015.

Oto termin główny pisemnej matury z informatyki:

  • na poziomie rozszerzonym - 22 maja (środa), godz. 9:00.

Z kolei pisemny egzamin z informatyki w przypadku terminu dodatkowego zaplanowano, na poziomie rozszerzonym, 14 czerwca (piątek), na godz. 9:00.

Jeśli chodzi o termin poprawkowy, pisemny egzamin odbędzie się 20 sierpnia (wtorek).

Matura 2024. Kiedy wyniki?

9 lipca 2024 roku to data, którą wszyscy tegoroczni maturzyści powinni zapamiętać. W tym dniu uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego zarówno w sesji głównej, jak i dodatkowej, będą mogli sprawdzić swoje wyniki. Dostęp do nich zostanie udostępniony przez internet.

Wyniki matur zostaną opublikowane w systemie Zintegrowany Interfejs Użytkownika (ZIU), dostępnym pod adresem ziu.gov.pl. Aby uzyskać dostęp do swoich wyników, maturzyści muszą zalogować się w systemie, używając numeru PESEL oraz hasła, które otrzymali w szkole. Istnieje również możliwość zalogowania się za pomocą Profilu Zaufanego, bankowości elektronicznej, e-dowodu lub kodu QR za pośrednictwem aplikacji mObywatel 2.0.

Informacje o maturze w specjalnym raporcie RMF FM

Najważniejsze informacje dotyczące matury 2024 znajdziecie w naszym specjalnym raporcie na stronie RMF24. Możecie tam znaleźć m.in. przykładowe zadania maturalne wraz z rozwiązaniami.

W dniach, w których odbędą się egzaminy maturalne, na naszej stronie internetowej znajdziecie arkusze, a także odpowiedzi i przykładowe rozwiązania z wybranych przedmiotów.

Opracowanie: