Na polsko-czeskiej granicy, w miejscowości Pilszcz, doszło do próby nielegalnego wejścia na teren Polski. Ze względu na agresywne zachowanie intruza, żołnierz pełniący służbę na posterunku oddał strzały ostrzegawcze.

Do incydentu doszło we wtorek na polsko-czeskiej granicy w miejscowości Pilszcz, gdzie granicy państwa strzegą żołnierze 10. Brygady Logistycznej z Opola.

Jak powiedział rzecznik jednostki kpt. Piotr Płuciennik, sprawcą był mieszkający na stałe w Czechach obywatel Niemiec, który postanowił wejść do Polski w niedozwolonym miejscu.

Od strony czeskiej do posterunku podjechał samochód osobowy, z którego wysiadł mężczyzna. Nie zwracając uwagi na polecenia wydawane przez żołnierzy, kilka razy próbował wejść na teren naszego kraju. Kiedy polecenia ustne nie skutkowały, a mężczyzna nie zamierzał podporządkować się poleceniom żołnierzy, oddano dwa strzały ostrzegawcze, a po zatrzymaniu, mężczyznę przekazano Straży Granicznej - powiedział kpt. Płuciennik.

To drugi w ostatnich dniach incydent na opolskim odcinku granicy państwowej. Kilka dni temu żołnierze "logistycznej" zatrzymali trzy obywatelki Czech, które podczas przejażdżki konnej nieświadomie przekroczyły granicę. W tym przypadku sprawa zakończyła się ustnym upomnieniem amazonek.