​Jest szansa na otwarcie krytych lodowisk - ustalili dziennikarze RMF FM. Jeżeli tylko uda się wypracować zasady bezpieczeństwa. Od najbliższego piątku będzie możliwe uprawianie sportu amatorskiego, ale tylko na świeżym powietrzu. Oznacza to m.in. otwarcie lodowisk plenerowych.

Zwolennikiem otwierania lodowisk krytych, czyli na przykład hal, są przede wszystkim ministerstwa sportu oraz rozwoju - czyli te dowodzone przez wicepremierów Piotra Glińskiego i Jarosława Gowina.

Otwarte na dyskusję jest Ministerstwo Zdrowia. Przeciwna wydaje się Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, głównie z przyczyn komunikacyjnych. Trudno będzie wytłumaczyć, dlaczego można otworzyć kryte lodowiska, a nie siłownie i restauracje.

Rząd chce jeszcze te wątpliwości skonsultować. Jeżeli do otwarcia krytych lodowisk dojdzie, będzie to możliwe już od najbliższego piątku.

W zeszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejny etap luzowania obostrzeń. W wyniku podjętych decyzji od 12 lutego m.in. będzie możliwa aktywność sportowa na terenach otwartych. Oznacza to otwarcie boisk i kortów znajdujących się na zewnątrz, a także dopuszczenie możliwości uprawiania sportów amatorskich na świeżym powietrzu. Czynne będą również stoki narciarskie i baseny.

Opracowanie: