Nie Tauron Arena, a kompleks budynków przy ul. Kopernika i Botanicznej zostanie przekształcony w nowy szpitala dla chorych na Covid-19 w Krakowie. Docelowo szpital polowy ma powstać na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego.

To na razie nieoficjalna wiadomości, bo jak poinformowała rzecznik wojewody małopolskiego Joanna Paździo "ustalenia trwają, scenariusz się krystalizuje".

Z informacji dziennikarzy RMF FM wynika jednak, że już w najbliższym tygodniu w tak zwany szpital covidowy zostanie przekształcone dawne Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof przy ul. Kopernika i położony tuż obok  budynek dawnej kliniki neurologii przy ul. Botanicznej. Ma tam znaleźć się miejsce dla około 200 do 220 dla chorych na Covid-19 - w tym 40 do 50 łóżek intensywnej terapii. 

Trwają jednak prace, by jeszcze większy szpital ulokować na terenach krakowskiego Expo. Tam miałoby się znaleźć miejsce dla około 300 chorych.

W każdym województwie szpitale tymczasowe dla zakażonych koronawirusem

Szpitale tymczasowe dla zakażonych koronawirusem - takie jak ten budowany na Stadionie Narodowym w Warszawie - mają powstać w każdym województwie. Wcześniejsze doniesienia reporterów RMF FM w tej sprawie potwierdził na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. 

W samej stolicy - jak wynika z ustaleń naszych dziennikarzy - pojawić się mają nawet dwa takie obiekty, a na liście lokalizacji kolejnych szpitali polowych są m.in. Kraków, Katowice, Wrocław czy Poznań.

 

Opracowanie: