​30 tysięcy złotych kary dla właścicieli restauracji w Cieszynie. Taką decyzję podjął sanepid. Restauracja została otwarta na początku stycznia mimo obowiązującego zakazu działalności związanego z pandemią.

Według inspektorów otwarcie restauracji było złamaniem obowiązującego zakazu, a tym samym doszło do narażenia innych na niebezpieczeństwo. Właściciele restauracji mogą teraz odwołać się od tej decyzji do sądu. 

W sumie dotąd Sanepid w Śląskiem ukarał 8 przedsiębiorców. Poza Cieszynem maksymalną, 30-tysięczną karę nałożono jeszcze w Bytomiu. Łącznie te kary wynoszą 112 tysięcy złotych.

6 ukaranych odwołało się już do sądów. 4 razy sąd karę sanepidu utrzymywał, w dwóch przypadkach rację przyznano przedsiębiorcom. 

W internecie rozpoczęła się już zbiórka pieniędzy na karę dla cieszyńskiej restauracji. Do tej pory zebrano już blisko połowę kwoty, którą trzeba zapłacić.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pandemii koronawirusa? Śledź nasza relację: Już 5 procent Polaków zostało zaszczepionych przeciw Covid-19. Udostępnimy Słowakom i Czechom miejsca w szpitalach [NA ŻYWO]

Opracowanie: